26. Komáromi napok

PÉNTEK - SZOMBAT - VASÁRNAP
DÉL-KOMÁROM

SZOMBAT

  • 14.00 Nyílt Nap a Szőnyi Lovas Sportegyesületnél (Komárom, Kossuth Lajos utca 81., Szőnyi Lovas Sportegyesület)

 

VASÁRNAP

  • 15.00 XXIII. ZENE– BARÁTSÁG Nemzetközi Népzenei Gála (Szőny, Petőfi Művelődési Ház)
ÉSZAK-KOMÁROM

PÉNTEK

  • 09:00 Scrable Open Tournament – középiskolások angol nyelvű szókirakó versenye (Kereskedelmi és Szolgáltatóipari Szakközépiskola)
  • 17:00 Az izgalom biológiája – emlékkiállítás megnyitója Selye János születésének 110. évfordulója alkalmából (Kultúrpalota – a Duna Menti Múzeum főépülete)
  • 18.00 Közönségtalálkozó Dunai Antal ezüstcipős labdarúgóval és Szöllősi György sportújságíróval, a „Puskás Ferenc, a legismertebb magyar“ c. könyv szerzőjével (Kultúrpalota – a Duna Menti Múzeum főépülete)
  • 19.30 Nemzetközi profi és amatőr ketrecharc gála MMA és K1 szabályrendszerben CAGE FIGHTING KOMÁRNO 2 (Városi Sportcsarnok)

 

SZOMBAT

  • 07.00  XV. Csárda túra; Nemzetközi kerékpáros teljesítménytúra (Start: Hajós utca)info: www.csardatura.sk
  • 09:00  Nemzetközi leány junior röplabda torna (Határőr utcai Alapiskola)
  • 10.00-18.00  „Együtt a szép és egészséges mosolyért” – száj-higiéniai roadshow (Klapka tér)
  • 11.00 Vág menti graffiti – nyilvános falfestés Michal Ewilone Bajči szakmai felügyelete mellet (a Vág-Duna parti árvízvédelmi betonfal)
  • 14.00 VIII. Nemzetközi Break Dance verseny (Tiszti Pavilon amfiteátruma)
  • 16.00 „Fényszilánkok” Molnárné Wirth Rozália üveg képei – kiállítás megnyitó (Limes Galéria)
  • 18.00 Egressy Béni emléktáblájának megkoszorúzása születésének 203. évfordulója alkalmából (Tó utca)

 

VASÁRNAP

  • 09.00 Nemzetközi leány junior röplabda torna (Határőr utcai Alapiskola)
  • 13.00 43. KOMÁRNO – KOMÁROM Nemzetközi Szabadidős Utcai Futóverseny
    Rajt: Sportcsarnok, Komárno – Cél: Komárom városi sportcsarnok, Beöthy Zsolt u., Komárom
HÉTFŐ - KEDD - SZERDA
DÉL-KOMÁROM

HÉTFŐ

  • 14.00 Feszty – duatlon (Feszty Árpád Általános Iskola)

 

KEDD

  • 19.00 A megfeszített – a  Magyarock Dalszínház előadása (Jókai Mozi)

 

SZERDA

  • 19.00 Made in Hungária – a Magyarock Dalszínház előadása (Jókai Mozi)
ÉSZAK-KOMÁROM

HÉTFŐ

  • 17.00 Az Észak-Komáromi Művészeti Alapiskola és a Dél-Komáromi Egressy Béni Alapfokú Művészeti Iskola közös hangversenye (Tiszti Pavilon díszterme)
  • 18:00 Harcművészeti bemutató (Tiszti Pavilon amfiteátruma)

 

KEDD

  • 08.30     Középiskolások öttusa erőpróbája (Kereskedelmi és Szolgáltatóipari Szakközépiskola)
  • 08.30 „Dobré slovo – Jó szó”; szlovák nyelvű szavalóverseny szlovákiai magyar és magyarországi szlovák diákok részére (Selye János Gimnázium)
  • 10.00 CINEMA 2017 – Amatőr Filmesek Országos Versenye megyei fordulójának legjobb filmjei (Tátra Mozi)
  • 10.00 -18.00 Aerobik Maraton (Marianum Egyházi Iskolaközpont tornaterme)
  • 17.00 „Ars poetica” – Eifert János fotóművész kiállításának megnyitója (a Duna Menti Múzeum Fotógalériája – Zichy palota)

 

SZERDA

  • 08.30 „Dobré slovo – Jó szó”; szlovák nyelvű szavalóverseny szlovákiai magyar és magyarországi szlovák diákok részére (Selye János Gimnázium)
  • 09.00 „Nec arte, nec marte”; Észak- és Dél – Komárom alapiskolás tanulóinak helytörténeti vetélkedője (Duna Menti Múzeum)
  • 10.00 XXI. Óvodások olimpiai futónapja (Klapka tér)
  • 14.00 Észak- és Dél-Komárom képviselőtestületeinek közös ünnepi ülése (Tiszti Pavilon díszterme)
CSÜTÖRTÖK - PÉNTEK
DÉL-KOMÁROM

CSÜTÖRTÖK

  • 09.00 Nyitott Kapuk – „Komárom gyerekszemmel” (Móra Ferenc Tagintézmény)
  • 10.00 26. Történész konferencia (Monostori Erőd, Konferencia terem)
  • 10.00 Belügyminisztérium Országos Terepfutó Bajnokság, Komáromi Hivatásos Tűzoltó parancsnokság tűzoltó bemutatója (Monostori Erőd)
  • 18.30 Old Boy’s /Dél- Komárom/ – Drink Team /Észak-Komárom/ kosárlabda mérkőzés (Komáromi Jókai Mór Gimnázium tornaterme)

 

PÉNTEK

  • 11.00 Fesztivál megnyitó – Az Egressy Fúvószenekar és a Naumburgi Fúvószenekar közreműködésével. (Komárom, Szabadság tér)
  • 16.00 Protestáns egyházak Komáromban – történeti kiállítás megnyitója (Klapka György Múzeum)
  • 16.00 NB II U15 KVSE – FC Esztergom (Czibor Zoltán Sporttelep)
  • 16.30 Operett műsor – Eszlári Judit és Czuczor Dávid előadásában (Kayser Zenei Fesztivál, Mylan Színpad)
  • 17.00 Gleccser zenekar koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Kayser Színpad)
  • 17.00 Rhino fellépése (Kayser Zenei Fesztivál, Partysátor)
  • 17.00 Izland – 12 nap a csodák földjén – Altmann B. Szilvia amatőr természetfotós kiállításának megnyitója (Monostori Erőd, Konferencia terem)
  • 17.30 Céanne és Bardon Ivett műsora (Kayser Zenei Fesztivál, Mylan Színpad)
  • 18.00 NB II U14 KVSE – FC Esztergom (Czibor Zoltán Sportelep)
  • 18.30 Mary Popkids zenekar koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Partysátor)
  • 18.30 Orot Máté és Gombás Ádám műsora (Kayser Zenei Fesztivál, Mylan Színpad)
  • 19.00 Háry János – A Magyar Lovas Színház előadása (Magyar Lovas Színház)
  • 19.30 Sugarloaf zenekar koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Kayser Színpad)
  • 20.30 Galambos Lajos és zenekarának koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Mylan Színpad)
  • 21.00 The Biebers zenekar koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Partysátor)
  • 22.00 Deák Bill Gyula koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Kayser Színpad)
  • 22.00 Utcabál – zenél az Elektron Band (Kayser Zenei Fesztivál, Mylan Színpad)
  • 23.00 Solymikonga műsora (03.00-ig) (Kayser Zenei Fesztivál, Partysátor)
  • 23.00 Dj Makszim (Kayser Zenei Fesztivál, Partysátor)
  • 00.30 Dj Bagó (Kayser Zenei Fesztivál, Foxconn Partysátor)
  • 02.00 VJ Hubik (Videodj) (Kayser Zenei Fesztivál, Foxconn Partysátor)

ÉSZAK-KOMÁROM

CSÜTÖRTÖK

  • 08.30 Ifjú életmentők városi és járási versenye (Holt-Vág part – Apáli)
  • 09.00 IV. Viktoria Cup nemzetközi női labdarúgó torna (Ľ. J. Šulek Gimnázium)
  • 09.00 XVII. Ovi olimpia; óvodások ügyességi versenye (Sportcsarnok)
  • 09.00-12.00 Czafrangó Sylvia Magán Művészeti Alapiskola iskolai táncversenyének döntője (Európa-udvar)
  • 10.00-13.00 Ingyenes vérnyomás és koleszterinszint mérés (Komáromi Információs Iroda, Klapka tér)
  • 17.00 Az Észak-Komáromi Művészeti Alapiskola képzőművészet tagozatos diákjainak kiállítás megnyitója (MAI Galéria, Nyár utca 12.)
  • 17.00 Pap Gábor, hajdani komáromi lelkész, református püspök emlékkiállításának megnyitója (Csemadok Galéria – Kossuth tér 3.)
  • 19.00 Pajzán mesék Szeleczki Moncsival (Viking Söröző)
  • 20.00 Táncház – egy este népzenével, muzsikál a Hungarian Folkembassy zenekar (Borozó – Európa udvar)
  • 22.00 Partytime Special – Dj’s Boggie, Kovács, M-Junior; belépő: 3 euro, ISIC kártyával 2€ (West 2.0  club)

 

PÉNTEK

  • 09.00 „Mérföldkövek XXI.” – helytörténeti konferencia (Kultúrpalota – a Duna Menti Múzeum főépülete)
  • 09.00 III. Rozmarin Cup; nemzetközi florball bajnokság a Polgármester kupájáért (Sportcsarnok)
  • 09.00-17.00 Nyitott Kapuk Napja a levéltárban (az Állami Levéltár komáromi részlege, Vár u.2)
  • 09.00 „Komáromi házikó” – a Ľ.J. Šulek Gimnázium alkotóműhelye 3-8 éves gyermekek számára (Tiszti pavilon udvara)
  • 09.00 Alap- és zeneiskolás tanulók zenés-táncos programja (Tiszti Pavilon amfiteátruma)
  • 10.00 Információs nap és vitafórum az Európa Unióról (Tátra Mozi)
  • 11.00 Hídépítő verseny (Ipari Szakközépiskola)
  • 14.00 „Kortársak kortársaiknak” – Az Építők utcai KéSZSZ iskola fodrász, kozmetikus és sminkes tanulóinak szakmai bemutatója (Klapka tér)
  • 16.00 „ SOLI DEO GLORIA” A protestáns egyházak története Komáromban, a Duna két partján című kiállítás megnyitója (Klapka György Múzeum)
  • 16.00 KODÁLY NYOMÁBAN – „Kis emberek dalai“ a komáromi magyar óvódások ünnepi hangversenye (Duna Mente Múzeuma képtára)
  • 16.00 A Borok és kézművesek utcájának ünnepélyes megnyitója (Nádor utca)
  • 16.15 „Borivóknak való” – Kátai Zoltán koncertje (Klapka tér)
  • 17.00 „Szórakozzunk együtt!” a Városi Nyugdíjas Klub tagjainak vidám műsora (Tiszti Pavilon amfiteátruma)
  • 17.00 „Ifjú tehetségek” – fiatal alkotóművészek 4. kiállításának megnyitója (Creative Art Studio, Európa udvar 18)
  • 18.00 KODÁLY NYOMÁBAN – a Concordia Vegyes Kar hangversenye Kodály és kortársai műveiből (Duna Menti Múzeum képtára)
  • 18.00 A MISS FUNK & The Wonderband együttes koncertje (Klapka tér – nagy színpad)
  • 19.00 Hanoh Levin: Az élet mint olyan –  a Zólyomi Színjátszók előadása; belépő: 3€, jegyfoglalás: 0905 466 107 (a Matica slovenská székháza)
  • 19.30 A Memória társulat koncertje (Tiszti Pavilon amfiteátruma)
  • 20.15 MTB – Maiden Tribute Band együttes koncertje (Klapka tér – nagy színpad)
  • 22.15 Veres Mónika – NIKA koncertje (Klapka tér – nagy színpad)
SZOMBAT
DÉL-KOMÁROM
  • 08.00 XIII. Komárom (IVV) Túranap (Rajt-cél: Rüdiger-tó, Tó Csárda)
  • 08.00 – 15.00 Comorra kupa – Rádió távirányítású /RC/ autómodellek versenye (II. bástya)
  • 09.30 Koppánymonostori SE – Zsámbéki SK  U – 14 (Berecz Dezső Sporttelep)
  • 10.00 „Miénk a színpad!” – helyi óvodások és iskolások bemutatója (Kayser Zenei Fesztivál, Kayser Színpad)
  • 10.00 Kimegyünk a Ligetbe! Móra Ferenc Tagintézmény bemutatója és a Máltai Szeretetszolgálat kézműves foglalkozása (Jókai Gimnázium udvara)
  • 10.00 Kézműves Foglalkozás – Komáromi Tám-Pont Család- és Gyermekjóléti Intézmény (16.00-ig) (Jókai Gimnázium udvara)
  • 10.00 Kézműves Foglalkozás – Kemence Egyesület Kézműves és Kézimunka Klubja (17.00-ig) (Jókai Gimnázium udvara)
  • 10.00  – 15.00  Ismerkedés az íjászattal (Angliai Park)
  • 11.30 Kemence Bábcsoport műsora (Kayser Zenei Fesztivál, Kayser Színpad)
  • 11.30 Koppánymonostori SE – Zsámbéki SK U – 16 (Berecz Dezső Sporttelep)
  • 12.00 Czutorborsó műsora (Kayser Zenei Fesztivál, Kayser Színpad)
  • 12.30 Lovagoltatás – Szőnyi Lovas SE (15.00-ig) (Jókai Gimnázium udvara)
  • 13.30 Kedves kovács zenekar koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Kayser Színpad)
  • 14.00 Komáromi Labdarúgó Csillagok találkozója; (Czibor Zoltán Városi Sporttelep)
  • 14.00 NB II U19 KVSE – Dorogi FC (Czibor Zoltán Sporttelep)
  • 15.00 NB II női junior KVSE – Solymári SC (Komárom Városi Sportcsarnok)
  • 15.00 Scage zenekar koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Kayser Színpad)
  • 15.00 Slágermúzeum a ’40-es, ’50-es évek slágereivel (Kayser Zenei Fesztivál, Mylan Színpad)
  • 16.00 NB II U17 KVSE – Dorogi FC (Czibor Zoltán Sporttelep)
  • 16.00 Régenment zenekar koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Partysátor)
  • 16.30 Soulwave zenekar koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Kayser Színpad)
  • 16.30 Georges Boulange és barátai koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Mylan Színpad)
  • 17.00 NB III. felnőtt KVSE – Csepel FC (Molaji Sporttelep)
  • 17.00 NB II női felnőtt KVSE – Solymári SC (Komárom Városi Sportcsarnok)
  • 18.00 Mardi Gras Jazz Band koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Mylan Színpad)
  • 18.30 Belmondo zenekar koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Partysátor)
  • 18.30 Kerecsen koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Zúzdaplacc)
  • 19.00 Republic zenekar koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Kayser Színpad)
  • 19.00 Háry János – A Magyar Lovas Színház előadása (Magyar Lovas Színház)
  • 20.30 Zolbert koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Mylan Színpad)
  • 20.30 Elit osztag koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Zúzdaplacc)
  • 21.00 Fish! zenekar koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Partysátor)
  • 22.00 Beatrice zenekar koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Kayser Színpad)
  • 22.00 Nosztalgia Disco DJ Tom Taylorral (Kayser Zenei Fesztivál, Mylan Színpad)
  • 22.30 Barions koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Zúzdaplacc)
  • 23.00 Solymikonga műsora (03.00-ig) (Kayser Zenei Fesztivál, Partysátor)
  • 23.00 Ban Dj (Kayser Zenei Fesztivál, Partysátor)
  • 00.30 Bóli & Pollák (Starriders) (Kayser Zenei Fesztivál, Partysátor)
  • 02.00 Dj Kovács & Boogie (Kayser Zenei Fesztivál, Partysátor)
ÉSZAK-KOMÁROM
  • 08.00 XXII. Klapka György kupa; elöltöltős fegyverek nemzetközi lövészversenye (SŠK Royal Lövölde, IV. bástya)
  • 08.00-09.00 Egészségmegőrző kerékpáros túrasorozat 1. túra, Indulás: Komárom, Szabadság tér; Táv: 35 km (Brigetio Kerékpáros Sportegyesület)
  • 09.00-17.00 Nyitott Kapuk Napja a levéltárban (az Állami Levéltár komáromi részlege, Vár u. 2)
  • 14.00–18.00 Kerületi Fúvószenekari találkozó és verseny (Tiszti Pavilon amfiteátruma)
  • 14.00–18.00 Ötlet, lendület, értékalkotásInnovatív képzőművészeti technikák – workshop nemcsak gyerekeknek
    Lépésről lépésre – táncfoglalkozás nemcsak gyerekeknek (Czafrangó Sylvia Magán      Művészeti Alapiskola – Európa udvar18)
  • 14.00–18.00 „A rettegés éjszakája” az Újvárban; belépő: 2 euro (belépés a Lipót kapun át)
  • 15.00 City Reboot a Komáromi Napokon (Rév, A Magyar Kultúra Háza)
  • 15.00 A Pósfa zenekar népzenei koncertje (Klapka tér)
  • 16.15 William Shakespear: Szent Iván éji álom – musical a Dramaťák színjátszó csoport előadásában; jegyfoglalás: 0905 466 107 (a Matica slovenská székháza)
  • 17.00 Lehár Ferenc szobrának koszorúzása születésének 147. évfordulója alkalmából (Lehár park)
  • 17.30 A Cimbali Band és Danics Dóra koncertje (Klapka tér – nagy színpad)
  • 18.00 A Diamond Flowers – egyre sikeresebb szlovák alternatív rock, art rock – együttes  koncertje (a Matica slovenská székháza)
  • 18.45 Sör és étel kóstoló / A sör hét íze Ladislav Hornáček és Karol France előadásában (Klapka tér)

  • 19.45 A Desmod együttes koncertje (Klapka tér – nagy színpad)
  • 20.00 Fuierov rad együttes koncertje (Matica-ház)
  • 21.00 Emmer Péter instrumentális koncertje (Klapka tér)
  • 21.45 Az LGT Revival Band koncertje (Klapka tér – nagy színpad)
  • 23.00 DJ Dilemma szettje (Klapka tér)
VASÁRNAP
DÉL-KOMÁROM
  • 09.00 Komárom Kupa tenisztorna (Jókai Gimnázium)
  • 09.00–16.00 Veterán motorkerékpár és autó kiállítás és találkozó (Komárom, Szabadság tér 1.)
  • 10.00 Iszkiri Gyerekzenekar műsora (Kayser Zenei Fesztivál, Kayser Színpad)
  • 10.00 Kézműves Foglalkozás – Kemence Egyesület Kézműves és Kézimunka Klubja (17.00-ig) (Jókai Gimnázium udvara)
  • 10.00 Lovagoltatás – Szőnyi Lovas SE (12.00-ig) (Jókai Gimnázium udvara)
  • 10.00  – 15.00  Ismerkedés az íjászattal (Angliai Park)
  • 11.00 Kemence Bábcsoport műsora (Kayser Zenei Fesztivál, Kayser Színpad)
  • 11.30 Délibáb Színház műsora (Kayser Zenei Fesztivál, Kayser Színpad)
  • 12.30 GMThree zenekar koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Kayser Színpad)
  • 14.00 Bad Day zenekar koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Kayser Színpad)
  • 15.00 BB Belly Dance műsora (Kayser Zenei Fesztivál, Mylan Színpad)
  • 15.45 A Naumburgi Fúvószenekar és az Egressy Fúvószenekar közös műsora (Kayser Zenei Fesztivál, Mylan Színpad)
  • 16.00 Csengeri Attila és a Magyarock Musical Band koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Kayser Színpad)
  • 16.00 Sub Bass Monster műsora (Kayser Zenei Fesztivál, Partysátor)
  • 18.00 Blues Walkers (Kayser Zenei Fesztivál, Zúzdaplacc)
  • 18.30 Peet Project zenekar koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Mylan Színpad)
  • 18.30 New Level Empire zenekar koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Partysátor)
  • 18.45 Forrás Rádió játéka (Kayser Zenei Fesztivál, Kayser – Színpad)
  • 19.00 Háry János – A Magyar Lovas Színház előadása (Magyar Lovas Színház)
  • 19.00 Zanzibar zenekar koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Kayser Színpad)
  • 19.30 Corelosa koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Zúzdaplacc)
  • 20.30 Szabó Leslie és Torres Dani koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Mylan  Színpad)
  • 21.00 Ladánybene 27 zenekar koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Partysátor)
  • 21.00 Egyéb Veszély koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Zúzdaplacc)
  • 22.00 Anna & The Barbies zenekar koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Kayser – Színpad)
  • 22.00 Slágerparty Danival (Kayser Zenei Fesztivál, Mylan Színpad)
  • 23.00 Jackson Criminal koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Zúzdaplacc)
  • 23.00 Feelharmonx „Live act” zenekar műsora (03.00-ig) (Kayser Zenei Fesztivál, Partysátor)
  • 23.00 Dj Bedecs (Kayser Zenei Fesztivál, Partysátor)
  • 00.30 Kovács „Nagyember” László (Kayser Zenei Fesztivál, Partysátor)
  • 02.00 Dj Miller (Kayser Zenei Fesztivál, Partysátor)
ÉSZAK-KOMÁROM
  • 10.00 III. Brigetio MTB Maraton – és Gyermekversenyek; Helyszín: Komárom, Monostori Erőd; Táv: 33 km (Brigetio Kerékpáros Sportegyesület)
  • 10.00 A népművészet ünnepe (Tiszti Pavilon udvara és amfiteátruma)
    • 10.00 – 17.00        gyermekfoglalkozások: kézműveskedés, meseolvasás, rajzolás…
    • 10.30 – 11.30         játszóház Méhes Katával
    • 11.00                     Mórinca Néptáncegyüttes (Nagykér)
    • 14.30                     Ghyimesi Igricek (zene dudán, tekerőlanton, tapán dobon, ütőgardonon és dorombon)
    • 15.15                     Feszty Árpád Kamaraegyüttes (Észak – Komárom)
    • 16.00                     Garabonciás Néptáncegyüttes (Dél- Komárom)
    • 17.00                     Megyer  Táncegyüttes ( Nagymegyer)
    • 18.00                     Páva 2016 Gála, kísér Pál István „Szalonna” és bandája
    • 20.00                     Lakatos Róbert és a RÉV zenekar
  • 13.00 Komáromi kincskeresés – búvárverseny- és bemutató (Holt -Vág)
  • 15.00 Nagy Csomor András és zenekarának népzenei koncertje (Klapka tér)
  • 15.00 A PREßBURGER KLEZMER BAND Balladák c. koncertje (Menház – zsinagóga)
  • 16.00 Csenky Niki koncertje (Klapka tér – nagy színpad)
  • 16.30 Slovenskí rebeli – ÉLET  (zenés-táncos folklór színházi előadás) nyilvános felvétel;  jegyfoglalás: 0905 466 107 (a Matica slovenská székháza)
  • 18.00 A Fuera Fondo együttes koncertje (Klapka tér – nagy színpad)
  • 18.00 Kristóf Réka szoprán- és Méri Péter zongora estje (Kultúrpalota – a Duna Menti Múzeum főépülete)
  • 18.15 Junior club – modern táncbemutató (a Matica slovenská székháza)
  • 19.00 Csóka Eli és zenekarának koncertje (Klapka tér)
  • 20.00 MaO JAM akusztikus koncert (Borozó – Európa udvar)
  • 20.15 Celeste Buckingham koncertje (Klapka tér – nagy színpad)
  • 22.15 A Budapest Bár zenekar koncertje (Klapka tér – nagy színpad)
  • 23.30 DJ Dilemma szettje (Klapka tér)
HÉTFŐ
DÉL-KOMÁROM
  • 09.00 Tóth Mihály utánpótlás labdarúgó kupa (Czibor Zoltán Sporttelep, Berecz Dezső Sporttelep)
  • 10.00 Labdarúgó torna  – Komárom Város Önkormányzata, a Magyar Színész Válogatott és a Magyar Olimpiai Válogatott (Czibor Zoltán Sporttelep)
  • 10.00 Magyar népmesék – Bábuci Bábszínház műsora (Kayser Zenei Fesztivál, Kayser – Színpad)
  • 10.00 Kézműves Foglalkozás – Kemence Egyesület Kézműves és Kézimunka Klubja (17.00-ig) (Jókai Gimnázium udvara)
  • 10.00 Természetjáró Bakancsos Klub játszóháza (18.00-ig) (Jókai Gimnázium udvara)
  • 10.00  – 15.00  Ismerkedés az íjászattal (Angliai Park)
  • 11.00 Zsebsün zenekar koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Kayser – Színpad)
  • 11.00 Túravezetés az Erődben (indulás a Lipót kaputól)
  • 11.30 Komárom – Komárno Kötélhúzó verseny (Erzsébet híd)
  • 12.30 Kifordítva – költészet dalcsokorban (Kayser Zenei Fesztivál, Kayser – Színpad)
  • 13.00 Túravezetés az Erődben (indulás a Lipót kaputól)
  • 14.00 Tihanyi Dániel műsora (Kayser Zenei Fesztivál, Kayser – Színpad)
  • 14.00 Néptánc Fesztkörnyékbeli néptánccsoportok találkozója (18.00-ig) – Aranykocsi Néptáncegyüttes (Kocs); Cseperedők Néptánccsoport (Bábolna); Forgatós Néptáncegyüttes (Mór); Garabonciás Folklór Egyesület (Komárom); Zúgó Néptáncegyüttes (Nagyigmánd) (Kayser Zenei Fesztivál, Mylan Színpad)
  • 15.30 Mészáros Tamás & Band koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Kayser Színpad)
  • 18.00 Radics Gigi koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Kayser Színpad)
  • 19.30 Magashegyi Underground zenekar koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Mylan Színpad)
  • 21.30 Bereczki Zoltán koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Kayser Színpad)
ÉSZAK-KOMÁROM
  • 06.00 7. Horgász- és halászléfőző verseny Komárom polgármesterének díjáért (Holt-Vág)
  • 10.00 Erős Emberek Országos Bajnoksága (Klapka tér)
  • 10.00 Megemlékezés és koszorúzás az 1919-es áttörés 102 áldozatának tömegsírjánál (Katolikus temető)
  • 10.00 Öregvár Nap (Öregvár; bejárat a Villanytelepi útról)
    • 10.00 – 17.00 Kézműves foglalkozások, gyermekjátékok, bátorságpróba és sok más meglepetés
    • 10.30 Vitéz László – vásári kesztyűs bábjáték a kecskeméti Madzag Bábegyüttes előadásában
    • 11.30 „Három kismalac egy kicsit másképp” – a Komáromi VMK mellett működő Schod amatőr színjátszó csoport szlovák nyelvű meseelőadás
    • 12.20 a Madzag Bábegyüttes gólyalábasainak bevonulása
    • 12.30  1848/49-es huszár- és gyalogos bemutató a 20. Felvidéki Tavaszi Emlékhadjárat résztvevőinek csatajelenete
    • 13.30 Vásári komédiázás a Madzag Bábegyüttessel
    • 14.30 Veterán autók felvonulása és kiállítása
    • 15.00 Kukorica Jancsi, a Vitéz! Petőfi Sándor elbeszélő költeménye a Kuttyomfitty társulat feldolgozásában
  • 11.30 Komárom – Komárno Kötélhúzó verseny (Erzsébet híd)
  • 12.00 „Jó ebédhez szól a nóta” – Ifj. Kovács József és cigányzenekara, valamint a zenekar  kiváló szólistája, ifj. Bertók Tibor (Klapka tér – nagy színpad)
  • 14.00–18.00 Ötlet, lendület, értékalkotás
    Innovatív képzőművészeti technikák – workshop nemcsak gyerekeknek
    Lépésről lépésre – táncfoglalkozás nemcsak gyerekeknek (Czafrangó Sylvia Magán      Művészeti Alapiskola – Európa udvar18)
  • 14.00 Klapka György szobrának megkoszorúzása Az Első Izsai Lovas és Hagyományőrző Egyesület 20. Felvidéki Tavaszi Emlékhadjárata alkalmából (Klapka tér)
  • 15.00 Tánc – délután (Tiszti Pavilon amfiteátruma)
    • 15.00 A Szabadidő Központ táncosainak bemutatója
    • 15.30 A Dunajíček és a Mamičky od Dunaja együttesek műsora
    • 16.15 A Niki dance &sport klub társastánc bemutatója
    • 16.30 Bollyvood indiai tánc a Bindi tánccsoport előadásában
  • 15.00 A Matica slovenská mellett működő népi zenekar koncertje (Klapka tér)
  • 15.45 Pepita Tours Utazási Iroda VIII. Nagy Tavaszi Sorsolása összekötve Fekete Szilvia – Szisza koncertjével (Klapka tér – nagy színpad)
  • 16.30 A Vidám Fiúk fúvószenekar koncertje (Klapka tér)
  • 17.30 Emmer Péter és Marián Grexa közös koncertje (Klapka tér – nagy színpad)
  • 18.00 A Borostyán együttes Világ c. koncertje (Tiszti Pavilon amfiteátruma)
  • 18:00 Operett gálaFellépnek: Andrásfalvi Derzsi György, Kollár Katalin, Kevicky Tünde, Kovács Nagy Andrea, Derzsi György és a Komáromi Kamarazenekar; vezényel:  Medveczky Szabolcs; belépő: 5€ (VMK nagyterme)
  • 18.30 A Vidám Fiúk fúvószenekar koncertje (a Matica slovenská székháza előtt)
  • 19.30 RETRO DISCO (open air) DJ ČEKU (a Matica slovenská székháza előtt)
  • 19.30 Király Viktor koncertje (Klapka tér – nagy színpad)
  • 21.30 Kasza Tibor koncertje (Klapka tér – nagy színpad)
  • 22.30 Színpadi lézer- és pyro show (Klapka tér – nagy színpad)